- Nośniki danych - kable miedzianie, światłowodowe.
- Gniazda i wtyki komputerowe.
- Szafy dystrybucyjne ( Krosowe ) - Pozwalają na bezpieczne przechowywanie sprzętu aktywnego do szaf są wprowadzane kable które zarabiane są w panelach krosowych "Patchpanel" standardem są szafy krosowe typu "Rack" jest to standard z szaf, stojaków i urządzeń zatwierdzony w normie EIA 310 - D wysokość elementów typu Rack określa się jako wielokrotność jednostek U. Jeden U to wysokość pojedynczego elementu montowanego w szafie i wynosi 1,75 cala ( 4,445 cm ) wysokość szaf podaje się w jednostkach U.. Najczęściej od 10 do 45 U szerokość szaf dystrybucyjny stosowanych najczęściej pozwala na montaż urządzeń o szerokości 19 cali dostępne są szafy stojące i wiszące najczęściej mają demontowane ściany boczne często montuje się wentylatory, termostaty, oświetlenie, półki, uchwyty do kabli głębokość szafy wynosi 60 do 100 cm. wysokość szafy powinna uwzględniać przetrzeć między urządzeniami aktywnymi w celu w lepszej cyrkulacji powietrza zaleca się pozostawienie wolnej przestrzeni 1U Projektując szafę należy rozważyć rozwój projektowanej sieci a co za tym idzie montaż dodatkowych urządzeń
- Rama montażowa - pełnia takie same funkcje jak szafy lecz nie są obudowane i zamykane
- Kanały kablowe - Umożliwiają bezpieczne prowadzenie kabli pomiędzy punktami dystrybucyjnymi i od szaf do punktów abonenckich stosuje się kanały pionowe poziome oraz na zewnątrz budynków.
- Panele krosowe - Służą do zarabiana kabli w szafach tele informatycznych połączenia w szafie pomiędzy gniazdami panelu krosowego wykonuje się za pomocą krótkich kabli ( Patchcord ).
- Organizery kabli - Ułatwiają prawidłowe ułożenie kabli w szafach.
- Patchcord krótki kabel łączycy urządzenia z gniazdami w patchpanelu
1. Zasady pozwalające na zachowanie ergonomii prac związanym ze sprzętem wewnątrz szafy krosowej
Należy dobrać odpowiednie wentylatory do ilości ciepła generowanego na dole najczęściej montowane są zasilacze awaryjne ( UPS ) ze względu na ich wagę powyżej montuje się serwery ( Obudowach typu Rack lub na kółkach lub szynach ) Listwy zasilające montuje się na dole szafy lub przy bocznych ścianach. Jeśli instalujemy KFN to zaleca się jej zawieszenie na wysokości wygodnej do pracy podobnie jak monitor i klawiatura. Na górze szafy montuje się panele krosowe oraz aktywne urządzenia sieciowe. Aby maksymalnie ochronić delikatne kable światłowodowe montuje się je na samej górze szafy
Widzę, bardzo informacyjny wpis. I z jednej strony to dobre. Z drugiej, z kolei nieszczególnie, bo brakuje mi jakichś informacji odnośnie tego, gdzie poszczególne, opisane elementy można dostać, tudzież kupić. No, ale mimo to zapytam. Czy myślicie, że korytka kablowe z tej www będą dobre mając na uwadze i domowe wykorzystanie?
OdpowiedzUsuńit's a me WALUIGI WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH
OdpowiedzUsuńWAHT THE FUCK IT'S A ME
UsuńWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH
UsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
Usuń:)
OdpowiedzUsuńTotalnie nie znam się na takich systemach, ja wiem tylko że komputer ma szybko działać i mam mieć do niego podłączony niezawodny internet. W Małopolsce najlepszy dostawca to https://fiberlink.pl/, jak pracujecie zdalnie i nie możecie sobie pozwolić na spowolnienie łącza to tu spokojnie możecie umowę podpisywać. Pędzi z taką samą prędkością całe dnie i noce a nie ma oczywiście limitów na pobieranie danych.
OdpowiedzUsuń