- Tłumienie określa o ile zmniejszy się moc sygnału w danej parze przewodów po przejściu przez cały tor kablowy. W parze zakłócanej pomiaru należny dokonać w paśmie częstotliwości od jednego do 100 MHz.
- Mapa połączeń określa w jakiej kolejności ułożone są w złączu lub gnieździe poszczególne pary przewodów ( Możliwe błędy zamienione pary. Zamienione poszczególne przewody. Zamienione przewody w parach i długość mierzonego toru transmisyjnego rzeczywista długość transmisyjnego wyznacza się poprzez czasu propagacji i pulsu elektrycznego lub świetlnego przy znanej prędkości propagacji w danym typie kabla. Wymagania stawiane okablowaniu dla sieci pracujących z prędkością 1 GB/s ( Norma TIA/EIA/TSB - 95 )
- Power Sum NEXT - rozwinięcie parametru next uwzględniające zakłócanie się par w kablu czerto parowym mierzony jest poziom sygnału indukowanego w danej parze pochodzące od sygnału ze wszystkich pozostałych par.
- Power Sum ACR - określa różnice między umieniem a przesłuchem zbliżnym dla danej pary przewodów odstęp sygnału użytecznego od szumu.
- FEXT - czyli przesłuch zdalny (w przeciwieństwie do przesłuchu zbliżnego NEXT), mierzony jest na przeciwnym końcu kabla niż sygnał wywołujący zakłócenie. Jest to parametr łatwy do pomiaru, ale trudny do wyspecyfikowania w normach, gdyż wartość jego jest zależna od długości (a wiec tłumienia) kanału transmisji. W związku z tym im krótszy jest odcinek toru transmisyjnego, tym większy FEXT ma wpływ na jakość transmisji. Jest to parametr mierzony, ale rzadko podawany. Głównie służy on jako składowa do otrzymania parametru ELFEXT.
- ELFEXT - w odróżnieniu od FEXT jest niezależny od długości badanego toru, gdyż uwzględnia tłumienie wnoszone przez tor transmisyjny. W związku z tym łatwo można go wyspecyfikowań w odpowiednich normach. Matematycznie jest to wynik otrzymany z różnicy pomiędzy wartością parametru FEXT i tłumienia dla danego toru transmisyjnego.
- Power Sum ELFEXT - jest to analogiczny parametr jak ELFEXT, ale mierzony metodą Power Sum, a więc uwzględniająca zakłócenie pary transmitującej przez pozostałe trzy pary. Jest to szczególnie ważne w torach transmisyjnych, w których będą działać protokoły wykorzystujące wszystkie cztery pary.
- Return Loss - Są to straty obiciowe, parametr ten określa stosunek mocy sygnału wprowadzonego do toru transmisyjnego do mocy sygnału odbitego, który powstaje na skutek niedopasowania impedancji toru transmisyjnego. Sygnał ten może być źródłem zakłóceń dla sygnału użytecznego, co jest bardzo istotne w przypadku transmisji w dwóch kierunkach w tym samym torze transmisyjnym.
- Propagation Delay - Jest to opóźnienie wyrażone w nanosekundach przedstawiające czas propagacji sygnału wzdłuż toru transmisyjnego.
- Delay Skew - Parametr ten określa różnicę opóźnienia transmisji pomiędzy najszybszą i najwolniejszą parą w miedzianym kablu skrętowym. Przy dużych prędkościach transmisji może powstać problem ze spójnością sygnału nadawanego wszystkimi parami kabla skrętowego na odległym końcu, gdyż odbiornik nie będzie w stanie zdekodować poprawnie informacji przychodzącej po wszystkich czterech parach przewodnika.
Translate
wtorek, 15 kwietnia 2014
Metody i zasady pomiarów okablowania strukturalnego.
Na etapie wykonywania okablowania można sprawdzić poprawność połączeń za pomocą prostego testera okablowania jednak przy odbiorze wykonanej instalacji należy sprawdzić dodatkowe parametry zgodne ze standardami i normami Sprawdzanie sieci do 100 MB/s łącznie ( Do transmisji są wykorzystywane dwie pary przewodów ) TIA/EIA/TSB - 77 L II należy sprawdzić przesłuch zbliżny ( NEXT ) polega na pomiarze poziomu sygnału za indukowanego w jednej parze przewodów od sygnału pochodzącego z dowolnej z trzech pozostałych par miarą parametrów NEXT jest różnica mocy sygnału przesyłanego w parze zakłócającej i sygnału wytworzonego w parze zakłócanej pomiaru należny dokonać w paśmie częstotliwości od jednego do 100 MHz
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
xdxd qla opwmp
OdpowiedzUsuńsam ehjstes kirap
UsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńxXDDDDDDDDDDDDDDd ale mamc iew na b omber
OdpowiedzUsuńŁoniak to kozak
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńnie no pmordop to pramnl
OdpowiedzUsuńPozdrawiam wszystkich analnych predatorów
OdpowiedzUsuńPozdrawiam wszystkich analnych predatorów
OdpowiedzUsuń